Oddlužení nemovitosti

Jak na oddlužení nemovitosti

Jestliže jste se dostali do téměř neřešitelné situace a exekuce vaší nemovitosti již klepe na dveře, není čas ztrácet čas a je potřeba začít jednat.V životě se může státa, že si člověk vezme celou řadu různých úvěrů a ty mu přerostou přes hlavu. Je jasné, že se bojíte, aby se vaše nemovitost - váš nejcennější majetek nedostal do nedobrovolné dražby. Jestli tedy nehodláte přijít o střechu nad hlavou, je na místě začít jednat bez zbytečného otálení. Na bankovní společnost se samozřejmě obrátit nemůžete - zákazníkům, jež nemají dostatečně vysoké platové ohodnocení a navíc jsou ještě v registru, totiž bankovní věřitelé další peníze nepůjčí. Jedinou možností je takzvané oddlužení nemovitosti, jež poskytují nebankovní instituce.

 

Jak funguje takové oddlužení?

Oddlužení nemovitosti je často názvem finančního produktu od nebankovních společností. Ten mohou vyhledat klienti, jimž hrozí zabavení jejich nemovitého majetku a následně i dražba nemovitosti. Řešením oddlužení je úhrada veškerých stávajících úvěrů, které se váží k vašemu nemovitému majetku. Klienti následně hradí novou splátku, která bývá výrazně přijatelnější, než všechny současné splátky dohromady. Někdy lze též hovořit o tzv. konsolidaci. Obvykle se jedná o jedinou cestu, jak zabránit hrozícímu exekučnímu řízení či dražbě. Maximální hranice finanční částky pro oddlužení nemovitosti se zpravidla pohybuje mezi několika sty tisíci až několika miliony, podle odhadní hodnoty zastaveného bydlení. Mnoho poskytovatelů, kteří tuto službu nabízejí, poskytují finanční částky ve výši až do cca padesáti procent odhadní ceny. Doba splatnosti se dá domluvit od několika měsíců (v případě, že existuje možnost levnějšího refinancování třeba na třetí osobu z banky) až po dubu několika let (zřídka je možné najít produkty s dobou splatnosti třeba 20 let, ale i takové na trhu existují). Zákazník musí mít ovšem na paměti, že se stále jedná o úvěr a v případě, že tento nebude splácet o nemovitost může zase přijít.

Co Vám oddlužení nemovitosti přinese?

Obrovským benefitem oddlužení nemovitosti bývá rychlost a dostupnost. Půjčku tak můžete získat i jak se říka za pět minut dvanáct a ještě zachránit majetek, aby nedošlo k dražbě nemovitosti. Vzhledem k charakteru tohoto produktu je jasné, že pro schválení nevadí zápis v registru dlužníků. Nebankovní instituce většinou evidence problémových klientů vůbec nesledují a finance poskytnou i zákazníkům, kteří by od bankovní společnosti jiný úvěr nedostali. Roli nehrají většinou ani příjmy, ručení probíhá formou zástavy dané nemovitosti. Zastavená nemovitost přitom může, ale nemusí být pouze ve vlastnictví dlužníka, ale i třetí osoby. Jako další výhoda se někomu může jevit, že mu zůstane pouze jedna splátka půjčky a o další se již nemusí starat, protože ostatní půjčky byly uhrazeny.

Jakým způsobem probíhá oddlužení nemovitosti?

Prvním krokem bývá podání žádosti o oddlužení nemovitosti, které je možné učinit telefonem, online na internetových stránkách nebankovní instituce či osobně na pobočce. Dále bývá zcela obvyklá osobní schůzka, na které doložíte veškeré důležité dokumenty, tedy průkaz totožnosti, výpis z katastru nemovitostí a doklady ohledně aktuálních půjček. V případě exekuce musíte doložit i veškerou dokumentaci, která je spojena s exekučním titulem nebo dát pracovníkovi věřitele plnou moc, aby si tyto věci obstaral za vás. Po vyhodnocení, jestli máte na úvěr nárok, proběhne odhad nemovitosti. Odhad je zpravidla bezplatný a provede ho přímo pracovník nebankovní instituce. Dále je nutné uhradit všechny dluhy včetně vykonávacího řízení a sjednání nových splátek. Pokud máte již teď pocit, že nebudete moct hradit soudobé půjčky, požádejte si o oddlužení ihned. Umoření a konsolidace dlužných částek vám pomůže začít konečně plnohodnotně žít.

 

 

Další výhodné půjčky

Pokud potřebujete peníze do výplaty, mohla by Vám pomoci SMS půjčka bez registru. Tuto půjčku získáte ihned a bez zbytečného papírování převodem na účet.

Stejně tak Vám může skvěle posloužit rychlá Ferratum půjčka online, která Vám také pomůže před výplatou.

Nezvládáte platit své půjčky včas a potřebujete pomoc? Využijte třeba konsolidace půjček bez registru a plaťte méně!

Poslat známemu

Informujte Vaše známé o tomto produktu