O zpětném leasingu nemovitosti

Co je to vlastně zpětný leasing nemovitosti

Zpětný leasing nemovitosti je alternativní produkt ke všem nebankovním hypotékám a půjčkám s ručením nemovitostí. Jedná se o velmi specifický druh financování, který klientům přináší možnost ochrany své nemovitosti před potencionálními věřiteli, exekutory a vymahači dluhů. Prostřednictvím zpětného leasingu totiž můžete všechny finanční potíže řešit a zabránit tomu, aby se u Vás v budoucnosti opakovali. Prostřednictvím tohoto produktu je tak např. možné řešit exekuce, dražby, nevýhodné půjčky a dluhy.

 

 

Pokud se klient dostane do finančních potíží a nezvládá hradit své závazky, kvůli kterým mu mohou hrozit exekuce nebo i třeba dražba nemovitosti, může najít řešení právě v podobě zpětného leasingu. Zpětný leasing nemovitosti je v podstatě odkoupení nemovitosti do vlastnictví věřitele za hotové peníze, ze kterých je možné uhradit veškeré závazky klienta. Klient však nemovitost neprodává svoji nemovitost nastálo, ovšem nadále ji užívá jak byl zvyklý na základě leasingového pronájmu. V rámci tohoto pronájmu si ji v jednotlivých měsíčních splátkách odkupuje zpět - opět do svého vlastnictví. Největší výhodou je, že po dobu leasingového pronájmu je klientova nemovitost plně chráněna proti dalším dluhům nebo exekucím, takže i v případě, že se ještě nějaký dluh objeví, nemovitost zůstane od tohoto dluhu oproštěna. Po skončení leasingového pronájmu může být nemovitost převedena i např. na rodinného příslušníka, což může být výhodné, když má klient stále dluhy. Zpětný leasing nemovitosti může být využit i jako prostředek ochrany majetku před podáním návrhu na insolvenční řízení.

Zpětný leasing nemovitosti tedy není klasickým úvěrem ani půjčkou, ale prověřeným nástrojem pro boj s dluhy! Klientovi se tak nemůže stát, jako v případě nedobrovolné dražby, že by jeho nemovitost byla prodána pod cenou a trvale by o ni přišel. Právě naopak, může mít jistotu, že na základě řádného splácení leasingového pronájmu bude po jeho skončení převedena nemovitost zpět do vlastnictví klilenta.

Komu je zpětný leasing nemovitosti určen

Zpětný leasing nemovitosti je určen pro všechny klienty,

 • kteří se ocitli v těžké finanční situaci, kterou již nemohou řešit klasickou bankovní nebo nebankovní půjčkou
 • kterým na jejich nemovitosti váznou exekuce, nevýhodná zástavní práva, nebo jim hrozí nedobrovolná dražba
 • kteří mají strach, že jim nemovitost zablokuje exekutor v rámci vymáhání některých závazků klienta
 • kteří hledají oddlužení nemovitosti formou konsolidace půjček a dluhů
 • kteří chtějí provést refinancování svých závazků

Pokud se nacházíte v jedné z výše uvedených kategorií, požádejte si konzultaci prostřednictvím nezávazné online žádosti.

Parametry zpětného leasingu nemovitosti

 • klient může nadále užívat nemovitost tak, jak byl zvyklý (v případě nedobrovolné dražby by o nemovitost trvale přišel a za velmi nevýhodnou cenu)
 • výše splátek bude co nejvíce přizpůsobena možnostem klienta
 • zpětný leasing je bez prověřování registrů
 • u zpětného leasingu nemusíte dokládat potvrzení o výši příjmu
 • částka, kterou v případě odkupu formou zpětného leasingu můžete získat se pohybuje až do 80% hodnoty nemovitosti, maximálně však do výše 2 mil. Kč
 • zpětný leasing Vám umožní rozložení plateb na delší časové období a tím funguje jako konsolidace půjček a dluhů, takže nadměrně nezatíží finanční rozpočet
 • platby leasingového pronájmu a odkupu je možné předplatit si dopředu z vyplacené částky
 • zpětný leasing je možné uhradit předčasně, a tím nemovitost bude nemovitost opět převedena na klienta
 

 

Další výhodné půjčky

Pokud potřebujete peníze do výplaty, mohla by Vám pomoci SMS půjčka bez registru. Tuto půjčku získáte ihned a bez zbytečného papírování převodem na účet.

Stejně tak Vám může skvěle posloužit rychlá Ferratum půjčka online, která Vám také pomůže před výplatou.

Nezvládáte platit své půjčky včas a potřebujete pomoc? Využijte třeba konsolidace půjček bez registru a plaťte méně!

Poslat známemu

Informujte Vaše známé o tomto produktu