Exekuce nemovitosti

Finanční potíže a exekuce nemovitostí

Zastihla vás obtížná finanční situace a máte velký strach, že vás doma navštíví exekutor nebo že vás postihne exekuce nemovitosti? Pokud máte finanční problémy a nesplácené dluhy, je třeba být obezřetnýa nestrkat hlavu do písku. Je nutné ovšem začít jednat. To, že vaší nemovitosti hrozí exekuční řízení ještě není znamením, že o ni přijdete v nedobrovolné dražbě nemovitostí. Dražba je až posledním krokem, pokud dlužník situaci neřeší. . Hodně lidí, kteří se do dluhů dostali ovšem podléhá představě, že všechen majetek, na který exekutor vyhlásí exekuci, má za následek rychlý prodej a za a ještě za směšnou cenu. Skutečnost samozřejmě není až tak tragická a řešení je stále ještě možné najít. Samotné vykonávací řízení znamená jakési opatření, jež má zabránit tomu, aby majitel s nemovitostí dále manipuloval a zbavil se jí prodejem nebo převodem na své rodinné příslušníky. Exekutorský úřad má pravomoc "zmrazit" jakýkoliv nemovitý majetek, který je zatížen výkonem rozhodnutí, a který je zapsán v katastru nemovitostí.

 

Průběh vlastní exekuce nemovitosti

Exekuce nemovitosti může být realizována jen v rámci schváleného soudního usnesení o ustanovení exekuce. V usnesení je zapsán exekutorský úřad, který může vydávat exekuční příkazy v souvislosti s blokací nemovitostí a rovněž příkazy spojené s nedobrovolným vydražením nemovitosti. Oprávněná osoba je tak zastoupena exekutorským úřadem, který podává blokaci nakládání s nemovitostí přímo katastrálnímu úřadu, kde je předmětná nemovitost zapsána. Blokaci je možné zaslat i před tím, pokud rozhodnutí o uvalení vykonávacího řízení ještě nenabylo právní moci. Jde o proces, který zaručuje neprodejnost nemovitosti v průběhu vykonávacího řízení a účelného zbavení se majetku. Proces nedobrovolného prodeje může započít až tehdy, když je na příslušný úřad zaslána doložka nabytí právní moci a dražební vyhláška, která exekutora k dražbě zpravomocňuje. Toto je jedna z posledních fází, kdy je ještě možné situaci dobrovolně vyřešit a dluhy vyplatit. Pokud dlužník situaci řešit chce, ale nemá na jednorázové uhrazení dluhu, je zcela v pravomoci exekutora, jestli dlužníkovi povolí úhradu exekuce prostřednictvím splátkového kalendáře. S některými exekutory se ovšem dá celkem rozumně domluvit a obzvláště u nižších částek jsou schopni vyjít vstříc. Vyšší částky je po domluvě možné uhradit na několikrát. Pokud ovšem osoba dlužníka nekomunikuje nebo situaci neřeší a exekuci nesplácí, dojde k nucenému prodeji v rámci nedobrovolné dražby nemovitosti.

Jak na zaplacení exekuce nemovitostí

Nestihli jste v termínu zaplatit splátku, kterou vám nařídil exekutorský vykonavatel a dražba vaší nemovitosti je už na spadnutí? Je potřeba začít neprodleně jednat, stále totiž existuje šance, že o svůj majetek v dražbě nepřijdete. Mnohé z nebankovních institucí mají v nabídce speciální úvěry na úhradu exekucí. Tyto produkty slouží právě k vyplacení vašich exekucí nebo dluhů, na jejichž základě byla vyhlášena dražba nemovitosti. Při využití takové nebankovní půjčky dochází jak k zastavení exekuce nemovitosti, tak případně i dražby. Peníze, vyplacené z půjčky, poté musí klient pravidelně splácet v rámci splátkového kalendáře. Půjčku je svým charakterem velmi variabilní a hlavně jednoduchá na získání. Klient ji může získat i bez doložení příjmu. Půjčka je také bez registru, takže při schvalování nedochází k prověřování bankocních nebo nebankovních registrů ani Solusu. Často jediným směrodatným požadavkem pro věřitele je dostatečná zástava nemovitosti dlužníka, případně i třetí osoby, která může ručit jinou nemovitostí. Předběžné schválení úvěrového produktu probíhá neprodleně, ve velmi krátkém čase. Půjčku je možné vyřídit i do čtyřiadvaceti hodin od zažádání.

 

 

Další výhodné půjčky

Pokud potřebujete peníze do výplaty, mohla by Vám pomoci SMS půjčka bez registru. Tuto půjčku získáte ihned a bez zbytečného papírování převodem na účet.

Stejně tak Vám může skvěle posloužit rychlá Ferratum půjčka online, která Vám také pomůže před výplatou.

Nezvládáte platit své půjčky včas a potřebujete pomoc? Využijte třeba konsolidace půjček bez registru a plaťte méně!

Poslat známemu

Informujte Vaše známé o tomto produktu