Exekuce a dražba nemovitosti

Exekuce a dluhová spirála

Všudypřítomné nabídkce půjček nás provázejí téměř na každém kroku a tak je velmi lehké podlehnout, půjčit si peníze na okmažité splnění vašich přání. Pak ale přijde splácení a pokud je splátek mnoho...přichází dluhová spirála. Využili jste nabídky atraktivních půječk a spadli jste do nekonečné dluhové pasti? Nejste jediní, do koloběhu dluhů se dostává obrovské množství lidí. Mnoho lidí totiž nebere ohled na svůj rozpočet a zažádají si o více půjček, než mohou splácet. Pokud máte nemovitost a pozdě hradíte splátky, exekuční příkaz k prodeji nemovitosti je jen otázkou času. Pokud jste se do podobné situace dostali i vy a hrozíte se, že vám exekutor vezme střechu nad hlavou, nepropadejte stresu, vše je stále možné řešit. I v případě blížící se nedobrovolné dražby nemovitosti lze vše napravit. Způsob se nazývá konsolidace dluhů. Konsolidaci poskytuje bankovní i nebankovní segment, ale pokud máte negativní záznamy v registru dlužníků, přichází v potaz pouze nebankovní konsolidace. Pro značné množství dlužníků může být jedinou možnou alternativou, jak zamezit exekuci nemovitosti a předejít nejhoršímu. Další výhodou konsolidace je také snížení počtu splátek a v konečném důsledku většinou i snížení výše splátky.

 

Co to znamená sloučení půjček?

Konsolidace půjček je speciální druh úvěrového produktu, který má za cíl sloučení současných úvěrů do jednoho jediného. Prostřednlctvím konsolidace je možné předejít zbytečným exekucím a dalším negativním následkům předlužení finančního rozpočtu. Největší výhodou sloučení půjček bývá snížení sumy měsíčních splátek, nižší poplatky, které hradíte v současné době a někdy také navýšení finančních prostředků, které vám vytvoří rezervu na další splátky. Sloučení půjček přináší často poměrně dlouhé období splatnosti, takže výsledná splátka ulehčí vašemu rozpočtu. Může vás zachránit od nedobrovolné dražby a je výhodnější i v případě, že budete muset nemovitost i přesto prodat. Suma, za níž se nemovitý majetek většinou v rámci exekuční dražby prodá, je až o dvě třetiny nižší, než její opravdová hodnota. Dražba v exekuci bývá pro dlužníka likvidační záležitostí...

Nemáte dostatečný příjem a jste evidování v seznamu neplatičů?

Chtěli jste si z důvodu vysokého počtu úvěrů, které využíváte a nadměrných splátek, využít bankovní sloučení? Stejně jako u běžných úvěrových produktů, vám u bankovní společnosti nezbude, než prokázat bonitu. Pakliže banka přijde na to, že máte zápis v databázi problémových klientů, žádost zamítne. Stejně tak i tehdy, jeli na vaši osobu vedena exekuce. Nemusíte však zoufat, řešení často existuje u nebankovní společnosti, která je ke svým klientům značně benevolentnější. Dokonce jsou schopni vám pomoci, i když vám hrozí dražba nemovitosti nebo máte výše zmíněnou exekuci. Nebankovní instituce nijak složitě neprověřují bonitu a do registrů neplatičů ve většině případů ani nenahlížejí. U vyšších částek je ale třeba počítat, že věřitel bude požadovat zajištění v podobě zástavního práva k nemovitosti.

Kde hledat pomoc s dluhy?

Jestli jste se dostali do bezvýchodné situace, kdy může dojít od nesplácené exekuce až k dražbě nemovitosti, musíte okamžitě jednat! Bankovní půjčku v žádném případě nedostanete. Poohlédněte se tedy v některé z nebankovních institucí. Je třeba dluhy vyplatit, aby se dražba a exekuce nemovitosti zastavily. Uvědomte si však, že se splácení nevyhnete! Nebankovní věřitel si výplatu dluhů vyžádá ručení v podobě zástavy vaší nemovitosti. Je to pro vás poslední varování. Jestliže nebudete dodržovat smluvený splátkový kalendář, o nemovitost přijdete. Při výběru partnera důvěřujte jenom známým společnostem, které jsou na trhu několik let. Straňte se půjček od neznámých soukromých investorů, jež mají kritéria nastaveny takovým způsobem, aby jim ve finále připadla nemovitost. 

 

 

Další výhodné půjčky

Pokud potřebujete peníze do výplaty, mohla by Vám pomoci SMS půjčka bez registru. Tuto půjčku získáte ihned a bez zbytečného papírování převodem na účet.

Stejně tak Vám může skvěle posloužit rychlá Ferratum půjčka online, která Vám také pomůže před výplatou.

Nezvládáte platit své půjčky včas a potřebujete pomoc? Využijte třeba konsolidace půjček bez registru a plaťte méně!

Poslat známemu

Informujte Vaše známé o tomto produktu