Americká hypotéka

O americké hypotéce

Ať již potřebujete peníze na podnikání nebo si přejete pořídit luxusní vozidlo či zaletět na pár týdnů na skvělou dovolenou, budete potřebovat spoustu peněz, protože tyto věci jsou poměrně drahé. Někdy je obtížné řešit financování z vlastních úspor a pokud se vám investice vyplatí, je možné ji řešit rychle a snadno prostřednictvím bankovní či nebankovní půjčky. U vyšších částek však poskytovatelé požadují určitě formy ručení. Pokud nechcete, aby se Vás někdo ptal, na co peníze chcete použít, můžete využít jednu z nejzajímavějších možností, kterou je speciální forma úvěrového produktu s názvem americká hypotéka. S běžnou hypotékou má stejný jenom název, její podstata je však poněkud odlišná. V porovnání s standardní hypotékou má americká hypotéka mnoho výhod. Zajímá vás, které?

 

Co je to americká hypotéka?

Americká hypotéka je forma úvěru na bydlení, respektive je jako forma zajištění použita nemovitost. Tento produkt mají ve svém portfoliu banky, ale také nebankovní instituce. Půjčka může být využita na cokoliv a je zajištěna standardním zástavním právem k nemovitosti. Suma, kterou vám bankovní či nebankovní instituce poskytne, závisí tak takzvané LTV, tedy poměru půjčené částky vůči hodnotě zajišťovaného majetku. Minimální výše půjčky bývá stanovena částkou 100 až 150 tisíc korun a maximální částka se zase odvíjí od ceny nemovitosti, kterou se ručí. Americká hypotékeka od nebankovní instituce je poskytována zpravidla maximálně do sedmdesáti procent z částky, na kterou byl stanoven odhad nemovitého majetku. U bank může být procento ještě o něco vyšší, ale banky se v dnešní době spíše snaží tyto poskytovat co nejméně. Americká hypotéka je neúčelová a půjčené finanční prostředky tak můžete použít jako peníze na cokoliv. Mezi jiné výhody patří také doba splatnosti, která může trvat od 1 do cca 20 let (u bankovní hypotéky i déle). Na splátkovém kalendáři závisí i celková výše splátek. Čím delší splátkový kalendář určíte, tím nižší bude měsíční splátka, ale většinou také vyšší přeplacení.

Rozdíly mezi bankovní a nebankovní americkou hypotékou

Americkou hypotéku mají v nabídce banky i nebankovní instituce, při čemž každý ze sektorů nabízí zcela jiné výhody. Mezi největší přednosti bankovní sféry patří nižší úroky a větší poměr prostředků k hodnotě zastaveného majetku. Banky si však realizaci úvěru podmiňují např. tím, aby se spotřebitel pojistil a snižují věkovou hranici, kdy má být úvěr splacen, max. na 70 let. Nebankovní instituce se sice nemohou pochlubit tak výhodnými podmínkami, na nekladou však na zákazníky tak vysoké požadavky. Většinou půjčku poskytnou i bez registru.

Jak vyřídit americkou hypotéku?

V případě, že se rozhodnete zažádat si o americkou hypotéku od bankovního či nebankovního věřitele, budete muset počítat s tím, že ji nevyřídíte během několika hodin. Celá transakce může trvat od několika dní v případě nebankovní hypotéky až do cca 5 týdnů u té bankovní, kdy je třeba poměrně značná příprava podkladů a dokumentů pro schvalovací řízení. Bezprostředně poté, co doložíte potřebné dokumenty, je vaše žádost předána na schvalovací oddělení. Při kladném schválení můžete po splnění všech kritérií zahájit čerpání peněz. Podmínky čerpání jsou např. zapsání zástavního práva do příslušného katastru, a následné podepsání smlouvy.

Zpětný leasing nemovitosti, když to nejde jinak

Pokud máte třeba s ohledem na vysoké dluhy problém získat i nebankovní variantu hypotéky, je nutné situaci řádně promyslet a říct si, jestli je opravdu nejlepší nápad brát si další půjčky. Pokud byste je totiž nemohli splácet, o nemovitost byste zcela jistě přišli. Zde se opravdu vyplatí zvážit, jestli v danou chvíli není lepší nemovitost trvale prodat a z výtěžku poplatit dluhy, které máte. Pokud se rozhodnete, že prodávat nechcete, ještě existuje tzv. produkt zpětný leasing nemovitosti. V rámci tohoto produktu sice svoji nemovitost prodáte, ale na základě leasingové smlouvy si ji v pravidelných splátkách odkoupíte zase zpět, takže o ni nepřijdete. 

 

 

Další výhodné půjčky

Pokud potřebujete peníze do výplaty, mohla by Vám pomoci SMS půjčka bez registru. Tuto půjčku získáte ihned a bez zbytečného papírování převodem na účet.

Stejně tak Vám může skvěle posloužit rychlá Ferratum půjčka online, která Vám také pomůže před výplatou.

Nezvládáte platit své půjčky včas a potřebujete pomoc? Využijte třeba konsolidace půjček bez registru a plaťte méně!

Poslat známemu

Informujte Vaše známé o tomto produktu